Zastosowanie videorekrutacji na etapie assesmentu

Zastosowanie videorekrutacji na etapie assesmentu

SITA Polska jest wiodącym operatorem na rynku gospodarki odpadami (komunalnymi, przemysłowymi i niebezpiecznymi) i utrzymania czystości. SITA i inne spółki Grupy są częścią międzynarodowej grupy SUEZ i zaczynają funkcjonować pod wspólną marką SUEZ. SITA Polska, jak wszystkie spółki w grupie SUEZ kieruje się najwyższymi standardami w obszarze realizowanych procesów HR. SITA stawia na innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich był pomysł na wykorzystanie narzędzia do videorekrutacji w realizowanym projekcie rekrutacyjnym.

Pan Paweł Bechciński, Koordynator ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w SITA Polska, zaproponował nowatorskie użycie narzędzia do videorekrutacji wykorzystując możliwości oferowane przez serwis ZapraszamNaRozmowe.pl w procesie assessmentu: „Nasze podejście do rekrutacji charakteryzuje ściśle określony proces, w którym dla kluczowych stanowisk po etapie wstępnej selekcji realizujemy proces assessmentu. Postanowiliśmy przetestować serwis ZapraszamNaRozmowe.pl przygotowując videozadanie, które kandydaci mieli do wykonania w domu przed właściwym assessmentem w siedzibie firmy. Takie rozwiązanie dało kandydatom ciekawe wyzwanie, z którym musieli się zmierzyć. Na jego podstawie ocenialiśmy szereg kompetencji. Przy okazji videozadanie w znacznym stopniu pozwoliło skrócić spotkanie assessmentowe.”.

Pan Paweł Bechciński zwraca zarazem uwagę na potencjalne utrudnienia w wykorzystaniu narzędzia: „Nie wszyscy kandydaci posiadają dostęp do odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej korzystanie w pełni z serwisu ZapraszamNaRozmowe.pl. Nagrywanie materiału video niesie ze sobą konieczność posiadania łącza o odpowiedniej przepustowości, którego część kandydatów po prostu nie posiadała. W naszym projekcie poradziliśmy sobie z tą sytuacją, ale o ograniczeniach technicznych warto pamiętać decydując się na korzystanie z videorekrutacji czy videozadania. Niemniej polecam sprawdzić serwis ZapraszamNaRozmowe.pl, gdyż przy odrobinie inwencji narzędzie to można stosować nie tylko na polu rekrutacji, ale też na przykład w kontekście szkoleń i innych działań rozwojowych”.

Przykład SITA Polska pokazuje, że narzędzie do prowadzenia vidorekrutacji może znajdować szersze zastosowanie niż tylko w etapie preselekcji kandydatów w realizowanych rekrutacjach. Serwis ZapraszamNaRozmowe.pl dziękuje firmie SITA Polska za wykorzystanie serwisu w projekcie assessmentu.